wtorek, 7 października 2014

UTW w Ustce. Na plaży ?

Zaczynają się zajęcia na Usteckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.  1 października byłam na  koncercie z okazji Dnia Seniora, słuchaliśmy piosenek German i Grechuty.
Nowe aranżacje , inne wykonania.
 Ze swoim zespołem śpiewała Barbara Broda-Malon
A to jej strona http://www.barbarabroda-malon.art.pl/


 Miałam robić zdjęcia, zrobiłam pierwsze ...


I na tym się skończyło, zasłuchana, wzruszona, oklaskująca wykonawców nie pamiętałam o aparacie.

źródło

Zaczęły się już spotkania w sekcji rękodzieła. Będziemy spotykać się w pomieszczeniach LOTu. Jest wygodnie , przestrzennie , niestety tylko 2 godz w tygodniu.
W tym roku nie udało się zdobyć pieniążków na działalność naszej sekcji , mimo że w różnych projektach otrzymywaliśmy dużą ilość punktów. Zawsze niestety o kilka za mało.
Będziemy w tym roku szyły torby na sprzedaż. Sprzedawane będą właśnie za pośrednictwem Lokalnej Organizacji Turystycznej .
Przyjmą do sprzedaży każdą ilość pod warunkiem, że będzie na torbach, siatkach na zakupy  napis Ustka.
Ja mam już uszyte z filcu dwie torby. Na jednej przyszyję (przykleję) napis Ustka z literek wyciętych z filcu. Druga najładniej wygląda z kwiatkiem, taką przypiętą broszką. Może macie pomysł jak zrobić kwiatka z napisem Ustka?
 Nie mam pomysłu na napis Ustka poza tym z literkami filcowym, który zresztą nie ja wymyśliłam, tylko podrzuciła mi córka.
 Na letnich torbach naszywaliśmy napis wyszyty krzyżykiem , do grubych, z futerkiem (bo i takie będą) to moim zdaniem nie pasuje.

Od Beaśki z Kreatywnej nudy dostałam plażowiczkę
Plażowiczka koniecznie chciała jechać na plażę. I jak jej wytłumaczyć, że nad morzem zimno, że już nikt się nie opala, a na spacer po plaży trzeba po prostu się ubrać.
Tupnęła bosą stópką, zawołała chcę!
Jestem bardzo spolegliwa, ale nie poddałam się nie pojechaliśmy ;-)
Zdjęcia zrobiłam na balkonie.Beato, dziękuję bardzo, za lalę i za karteczkę !

5 komentarzy:

 1. Witaj Basiu, gratuluje wesolego prezentu, ciesze siew ,ze uczestniczysz w roznych zajeciach, zapraszam do mnie, z kozienickego przytuliska wzielam na stale Groszka, super psiak, taki slodziak, jest u mnie na stale oprocz perelki, zapraszam do ogladania zdjec, pozdrawiam Cie cieplo.ania

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzeba ją było wywieżć, co by ją z lekka przemroziło:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bym na tą torbę dorysowała może różne usteczka z kontynuacją i komentarzem wesołym.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. A gdyby na każdym płatku broszki była wyhaftowana, naklejona literka ? Płaski kwiatek, pięć płatków - środek i literki w kontrastowym wobec płatków kolorze ? Bawełniane wstążeczki ozdabiające kwiatek, z napisem ? Byleby nie wyglądały jak szarfy...Ciekawy problem do rozwiązania :)
  Było jej zimno - cóż Polska nie Karaiby ...

  OdpowiedzUsuń
 5. No to już wiem, skąd ten marynarz w nagłówku bloga - bo Ty z Ustki jesteś, a ja mam tam kilkoro znajomych i odwiedzam ich czasem. I w sumie niedaleko mieszkam, bo tylko nieco ponad godzinę drogi samochodem na zachód.

  OdpowiedzUsuń