wtorek, 23 października 2012

Kupujmy nasze rękodzieło.

Akcja "Kupujmy nasze rękodzieło" ma na celu przypomnieć wszystkim, żebyśmy pamiętali o rodzimych wytwórcach, wspierali nasz krajowy rynek i kupowali przedmioty od naszych polskich rękodzielników - czyli przedmioty oryginalne, wartościowe, artystyczne, wykonywane często w pojedynczych egzemplarzach.
Pamiętajmy o artystach, twórcach, którzy poświęcili wiele czasu na to, żeby poznać daną technikę, nauczyć się jej, poświęcają czas, żeby stworzyć coś niepowtarzalnego, nietuzinkowego, pięknego i DOKŁADNIE WYKONANEGO, nie okupionego pracą małych rączek...
Basta chińszczyźnie - kupujmy nasze rękodzieło! Taki apel pojawił się  na blogu Dom Mokoszy

10 komentarzy:

 1. Basiu, akcja bardzo potrzebna, bo chińskie badziewie zalewa nasz kraj, a wyroby rodzimych twórców leżą odłogiem. Jednak barierę stanowią ceny. Dzisiaj większość nie patrzy na to co kupują, tylko ile to kosztuje, bo po prostu nie mają pieniędzy, a wyroby rękodzielnicze nie zawsze można kupić za "2,5zł czy 4.0 zł"(!).
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tego co zauważam najbardziej skłonne do kupowania rękodzieła są osoby, które same się nim zajmują, ewentualnie ci, którzy naprawdę cenią jakość i wyjątkowość. Niestety, ale ktoś, kto nie docenia trudu, czasu i wysiłku twórcy kupi chińszczyznę albo inną masową produkcję "bo taniej". Była o tym dyskusja na maranciakach, na pewno widziałaś. Smutne to, nawet bardzo, ale jakoś mnie szczególnie nie dziwi.
  Mimo to akcja jest ważna i pewnie sama wkleję ten obrazek na bloga, a nuż pomoże?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podpisuję się pod tym, oczywiście, obiema rękami:)pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Akcja jak najbardziej warta propagowania! Tworzę i tez kupuję tworzone rzeczy, ale niestety sama wiem że cena czasami jest decydująca gdy w portfelu i na koncie pustki. A z drugiej strony kupiłam ostatnio coś handmaid i tak się zawiodłam jakością wykonania że aż sama byłam zaskoczona jak przykro mi się zrobiło.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo Wam dziękuję za te miłe słowa i za chęć udziału w naszej akcji:)
  Włączając się do dyskusji - tak, rękodzieło jest drogie, ale tyle właśnie powinna kosztować praca. Jesteśmy przyzwyczajeni do tefo, że wszystko mamy od ręki, już , zaraz, a warto czasem przecież uskładać na coś lepszego, lepiej wykonanego. Chociaż zgadzam się też z tym, że czasami ręczni robione prace nie są rewelacyjne...

  OdpowiedzUsuń
 6. popieram apel, umieszczam u siebie:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja też już dołączyłam do tej akcji . Pozdrawiam , Basiu :))

  OdpowiedzUsuń