niedziela, 23 listopada 2014

Doścignąć Mistrzynię

To nawet nie jest marzenie,  to nierealne.
Jak zawsze w sobotę byłam wczoraj na warsztatach robienia sznurów z koralików prowadzonych przez Swietłanę.
Własnie wczoraj zrobiłam na warsztatach pierwszą bransoletkę w całości. Zabrakło tylko zapięcia, ale to pikuś.
Fakt,  był to sznur najłatwiejszy z dotychczasowych , sznur turecki.
Zaczęło się kilka tygodni temu .
Jako pierwszy robiłyśmy (tzn ja robiłam po raz pierwszy,  dla reszty było to kolejne spotkanie ) bransoletkę splotem ażurowym . Już się nią chwaliłam  tu kliknij . Igła, koraliki i ja , to mi bardzo odpowiada.
Potem był sznur  robiony szydełkiem tu się chwaliłam
Potem sznur ukośny, tu poległam na całości, więcej koralików w obwodzie, trudniejszy wzór. Do tego jeszcze uparłam się przy koralikach , które tak błyszcza, że w okularach i przy sztucznym świetle mam trudności w rozróżnieniu ich. Ale koraliki nawleczone czekają , może  i tę bransoletkę kiedyś dokończę.
Uczyłam się też robić - sznur poszerzany .  Po kilku próbach zrobienia i potem sprucia zrobionej części wreszcie zaczęło wychodzić. Też czeka na dokończenie.
Sznur turecki Swietłana zostawiła na koniec i bardzo dobrze. Bo gdy już myślałam ,że szydełko , koraliki i ja to nie jest mój ulubiony zestaw  okazało się, że  to chyba będą jedyne sznury robione szydełkiem które będę robiła. Są bardzo efektowne i dosyć łatwe w robieniu. Zasadę innych poznałam i jestem zadowolona. Znowu się czegoś nauczyłam, teraz trzeba ćwiczyć, by dojść do wprawy.


to mój pierwszy sznur turecki

Tutaj też ten sznur  , ale w otoczeniu koralików. Są to zestawy do robienia innych sznurów tureckich.
Leży też fragmencik mojej próby sznura poszerzanego, ale chwalić się nie ma czym . Zbliżenia więc nie będzie ;-)


A teraz chwalę się.
Od Swietłany dostałam naszyjnik robiony jej ręką . Byłam tak zadziwiona, zszokowana prezentem, że zastanawiam się czy jej odpowiednio podziękowałam

W dniach 26-30 listopada w   Młodzieżowym Centrum Kultury trwać  będzie festiwal. Warsztaty koralikowe będzie prowadziła oczywiście Swietłana . Będziemy robiły bransoletkę z koralików. Tym razem dwiema igłami.

MIEJSCE KOBIET 2014

Stowarzyszenie Triny Papisten oraz kino REJS Młodzieżowego Centrum Kultury serdecznie zapraszają w dniach 25 - 30 listopada 2014 na 9. edycję festiwalu MIEJSCE KOBIET. Więcej ...

MIEJSCE KOBIET 2014 - festiwal

7 komentarzy:

 1. Bransoletka jest piękna, jak dla mnie to jesteś mistrzynią w każdej dziedzinie , troszkę się Twoich prac naoglądałam i zawsze jestem pod wrażeniem, prezencik cudo - pozazdrościć. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Basiu, jak znam Ciebie to migusiem nabierzesz wprawy i pokażesz nam tu całą gamę biżuterii. Fajnie, że poznajesz ciągle nowe techniki. Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny turecki! i ten poszerzany też wygląda obiecująco... kibicuję i wiem, że będzie ukończony, a prezent wspaniały!
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. Basiu jesteś wielka , że opanowałś ta technikę !!! A bransoletka debiutanca urocza .
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniała bransoletka - gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakoś nie mam cierpliwości do tych maluszków..

  OdpowiedzUsuń